Președintele nostru ciudățel, pus de Franța prin sistemul mafiot să distrugă România și poporul român, a declarat la Odesa că:
„Singurul limbaj pe care Rusia îl înțelege este cel al forței, iar noi trebuie să facem tot posibilul să ajutăm Ucraina să negocieze dintr-o poziție de forță.„
Prima întrebare care-ți vine în minte, dacă ai minte, auzind o astfel de declarație este: „Care noi?”
Noi poporul român în nici-un caz!
1. Nu, pentru Mucușor nu a fost ales președinte de 52% dintre români (dacă o fi fost ales) să ne bage în război, cât de spaima de a nu ieși (cu Simion) din grațiile Cenzursulei von der Leyen!
2. Nu, pentru că nu ne-a întrebat nimeni dacă dorim să le dăm, sau nu, o „lecție” rușilor printr-un „limbaj al forței”!
3. Nu, pentru că nu suntem capabili de așa ceva nici ca număr, nici ca armament, nici ca…nimic!
4. Nu, pentru că nimeni dintre noi nu ar juca nici măcar într-o echipă de handbal cu „conducatorul suprem„, darmite să facă parte dintr-o armată condusă de el!
5. Nu, pentru că Ucraina nu merită și nu avem nici un motiv să o ajutăm, în afară de supunoșenia față de Paris, Bruxelles, care îl reprezintă poate pe Mucușor et Co. dar nu și poporul român!
6. Nu, pentru că unii dintre noi mai gândesc, au învățat altă istorie decât cea a Holocaustului la școală și încă știm că Rusia nu a pierdut niciodată nici în fața Napoleonului cel adevărat, nici în fața lui Hitler și nu va pierde niciodată nici un război în față unui „mă vreau Napoleon” pălmuit de soțul lui, a unui Hitler blond și fară mustață, a unui actoraș penibil, mai ales acum în era atomică!
7. Nu, pentru că poporul român are alte probleme de rezolvat, probleme proprii și nu are nici chef, nici resurse, nici timp, să se ocupe de problemele altora!
8. Nu, pentru nu este normal ca un popor ortodox să fie mânat să ucidă alt popor ortodox, de o Uniune atee, sau de Statele pocăite ale Americii!
9. Nu, pentru că noi ne-am aparat întotdeauna „sărăcia și nevoile și neamul” si nu ne stă în caracter să atacăm pe nimeni!
10. Nu, pentru că toate profețiile, mai vechi, sau mai noi, spun că Rusia va învinge și țările care vor fi împotriva ei …vor fi distruse! Turcia va chiar dispare ca națiune!
Nu și iarăși nu!
Dacă vrei să dai lecții de forță Rusiei, lui Putin, du-te Mucușor singur la Moskova și fă-ți de cap!
12.06.2025
Lasă un răspuns